Thermocool

Thermocool to nowa technologia firmy Advansa. Charakteryzuje się niezwyczajnymi dla przędz sztucznych właściwościami termoregulacyjnymi. Jest to przędza hybrydowa i w jej składzie występują włókna różnych typów - buforujące ciepło włókna typu rurkowatego oraz włókna o płaskich przekrojach zwiększające powierzchnię parowania.

Dzięki takiej hybrydzie dzianiny produkowane z tej przędzy charakteryzują się:

* wysokim stopniem izolacji cieplnej i zabezpieczają organizm przed wychłodzeniem,
* nadmiar wilgoci jest szybko usuwany na zewnątrz dzianiny, dzięki czemu skóra jest suchsza,
* umożliwia parowanie dzięki czemu zabezpiecza przed przegrzaniem.

Thermocool jest przędzą syntetyczną, ale dla klientów zainteresowanych ekologią może być dostarczana w formie pochodzącej z surowców odnawialnych.

Niska aktywność ruchowa

W przypadku niskiej aktywności ruchowej skóra wydziela mało wilgoci. Dzianina wykonana z Thermocool wykorzystuje wtedy swoje właściwości buforujące ciepło zamykając je przy skórze. Wymiana ciepła z otoczeniem jest obniżona, gdyż brakuje nośnika ciepła.

Wysoka aktywność ruchowa

Przy wysokiej aktywności temperatura organizmu rośnie, w związku z czym zaczyna następować naturalny proces jego schładznia przez wydzielanie potu. Thermocool dzięki dużej powierzchni i kapilarnej budowie włókien przenosi wodę na zewnątrz odzieży umożliwiając jej szybkie parowanie i obniżanie temperatury.